Вече е официално назначен новият директор на Националния институт за недвижимо културно наследство (НИНКН), обяви министърът на културата в служебното правителство проф. Велислав Минеков.
Новият ръководител на института е арх. Петър Петров, избран след конкурс за длъжността, на който се е явила и досегашният директор арх. Даниела Джуркова, която не е успяла да събере необходимия брой точки.
"Този институт страдаше по отношение на своето състояние, малобройните специалисти, сграден фонд. Започваме работа в нова светлина", заяви проф. Минеков.
От своя страна арх. Петров каза, че една от първите му задачи ще бъде да стартира процес по актуализация на списъка с недвижимото културно наследство, както и неговата дигитализация.
Преодоляване на забавяне на преписки за съгласуване, адекватни мерки, свързани с опазване на наследството, възстановяване на диалога с научната общност, подобряване на вътрешната организация - това са част от приоритетите, които посочи арх. Петър Петров.

Той обеща добър диалог със всички други институции, които имат отношение към опазването на културното наследство.
Снимки: БГНЕС
Бойко Рашков: Никой не ми е предлагал да поема длъжността председател на Антикорупционната комисия
От ПП-ДБ събират подписи за оставката на председателя на Антикорупционната комисия
Еманюел Макрон назначи отново Себастиан Льокорню за министър-председател на Франция
Край на стикера за технически преглед на стъклото на колата - става електронен