Нено Димов беше пуснат окончателно под "домашен арест". Специализирания апелативен наказателен съд потвърди доводите на първата инстанция, че вероятността Димов да попречи на разследването е пренебрежимо малка.
Бившият екоминистър е обвиняем за водната криза в Перник. От началото на януари той е в ареста по обвинение за умишлена безстопанственост довела до критично ниски нива на яз. "Студена".
Според прокуратурата Димов е одобрявал ползване на големи количества вода за промишлени цели, въпреки ниския приток и постоянно спадащото ниво на "Студена".
Така Димов стана първият арестуван действащ министър в най-новата ни история. Той подаде оставка от ареста, чрез адвокатите си.
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро