Непобедимият Уругвай разочарова САЩ за място в Топ 8 на Копа Америка

Матиас Оливера се превърна в герой за уругвайците, които продължават без грешка в турнира

непобедимият уругвай разочарова сащ топ копа америка
Снимка: Seleccion Uruguaya/Twitter
08:52, 02.07.2024
Чете се за: 01:50 мин.

Уругвайският национален отбор продължава по план на Копа Америка. Футболистите на Марсело Билеса излъгаха домакините от САЩ с 1:0 в мач от последния трети кръг в група C. На стадион „Ароухеад“, Канзас Сити Матиас Оливера се превърна в палача на „янките“ и бе автор на единственото попадение, с което подпечата класирането на уругвайците в следващата фаза. От своя страна играчите на Грег Берхалтър се нуждаеха от задължителен успех, но останаха с празни ръце и изгубиха шансове за класиране на четвъртфиналите.

Това се оказа достатъчно за „урусите“ да триумфират за трети пореден път на шампионата и да спечелят с групата с 9 точки, докато американците останаха на третото място с 3 точки.

Уругвайците имаха своите положения през първото полувреме, но така и не стигнаха до гол. Все пак това се промени през второто.

В 66-та минута топката бе центрирана в американското наказателно поле, а Роналд Араухо стреля с глава. Мат Търнър отрази изстрела, но Матиас Оливера се оказа на точното място в точното време и не сгреши при добавката, за да наклони везните в полза н „небесно-сините“.

Токови удари тормозят кюстендилци
Сачева за проектокабинета: Промени са възможни, но при конкретна политическа подкрепа