Нонато отбеляза победното попадение за Лудогорец в дебюта си срещу Рома

Каули Лудогорец Рома
Снимка: ПФК Лудогорец
21:39, 08.09.2022
Чете се за: 02:42 мин.

Лудогорец победи Рома с 2:1 в първия мач от груповата фаза на Лига Европа. Каули откри резултата, но Елдор Шомуродов изравни. Нонато отбеляза победното попадение в първия си мач за тима.

Срещата бе проследена от единия от собствениците на Лудогорец Георги Домусчиев и техническия директор на разградчани Козмин Моци.

Статистиката сочи, че последният случай, в който Андреа Белоти и Пауло Дибала са започнали заедно мач, е бил на 6 декември 2014 г., когато аржентинецът се разписва в равенството между Торино и Палермо.

Домакините имаха добра възможност да открият резултата още в 3-ата минута. Кирил Десподов се озова очи в очи с противниковия страж Миле Свилар, но вместо да стреля, той потърси Бърнард Текпетей, макар и безуспешно.

Лоренцо Пелегрини стреля опасно за гостите, но Серджио Падт изби в корнер. Джанлука Манчини стреля с глава в лявата греда от последвалия ъглов удар.

След паузата домакините упражниха натиск, който се отплати с гол. Пробив на Каули през центъра завърши с удар по земя в близкия ъгъл.

В търсене на изравнително попадение "римските вълци" стреляха по противниковата врата, но Оливие Вердон и Антон Недялков се отчетоха с ключови намеси и чистеха току пред голлинията.

В 86-ата минута гостите постигнаха своята цел. Резервата Елдор Шомуродов засече с глава центриране отдясно на Лоренцо Пелегрини за 1:1.

Българският шампион успя да отговори на случващото се по най-добрия начин. Новото попълнение на "орлите" Нонато стреля към далечния ъгъл от вътрешността на наказателното поле, за да оформи крайния резултат.

В другия двубой от групата Бетис победи ХИК с 2:0.

Лудогорец заема втората позиция в групата с аванс от три точки.

Илияна Раева: Задачата ни е да се справим с емоционалното състояние на момичетата