Носителят на трофея РБ Лайпциг се класира за полуфиналите за Купата на Германия

00:32, 06.04.2023
Чете се за: 01:47 мин.
носителят трофея лайпциг класира полуфиналите купата германия

Отборът на РБ Лайпциг се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Германия след победа с 2:0 при домакинството си на Борусия Дортмунд.

„Биковете“ откриха резултата на стадион „Ред Бул Арена“ в 22-ата минута, когато Мохамед Симакан бе изведен по десния фланг и пусна успоредно подаване по земя около точката за изпълнение на дузпа, където непокритият Тимо Вернер с едно докосване прати топката в далечния долен десен ъгъл на вратата, пазена от Грегор Кобел.

Домакините удвоиха преднината си в осмата минута от добавеното време на срещата. Борусия Дортмунд получи правото да изпълни ъглов удар в заключителните минути на мача, като стражът Кобел се бе включил в атаката. Центрирането на Рафаел Герейро бе избито с глава и топката попадна в краката на Кевин Кампъл, който направи силен индивидуален рейд от собствената си половина до пеналтерията на „жълто-черните“, където подаде към Вили Орбан, който се разписа в долния десен ъгъл на опразнената врата.

Така тимът на Марко Росе се присъедини към Фрайбург, Щутгарт и Айнтрахт Франкфурт в полуфиналите за Купата на Германия.