Нов успех за МФК Спартак Варна в Шампионската лига по плажен футбол

Варненци спечелиха и втория си мач от груповата фаза.

МФК Спартак Варна
20:18, 10.06.2024

МФК Спартак Варна постигна победа и във втория си мач от Шампионската лига по плажен футбол в португалския град Назаре. Възпитаниците на Симеон Христов надиграха убедително шведския Фрозо с 9:2.

На пясъка край Атлантическия океан скандинавците успяха да поведат с бърз гол на Самуел още в началните секунди, но в рамките на по-малко от две минути варненци забиха три попадения чрез тримата си бразилци - Игор, Балиня и Райън. До края на първата третина Игор се разписа още веднъж. През втората част точни бяха българите Иван Мартинов и Георги Димитров, а Игор оформи хеттрика си. Съперникът пък успя да доведе нещата до 2:7 след втори точен удар на Самуел. В заключителните 12 минути и Балиня стигна до хеттрик, разписвайки се още два пъти в противниковата мрежа.

В неделя, 9 юни, Спартак победи със 6:1 Бавария бийч. Утре тимът излиза в директен спор за първото място в предварителната си група срещу миналогодишния победител в Шампионската лига Фалфала (Израел) в 17,30 часа българско време, който би шведите със 17:0, а германците с 8:2.

За осминафиналите директно се класират победителите в деветте групи, плюс петте най-добри втори отбори. Останалите четирима подгласници играят два бараж за последните два тима в топ 16.

Кои бяха най-интересните лидерски битки в столицата и в страната?
Машините и дефектите: 148 устройства излязоха извън строя на изборите