Екоминистърът Емил Димитров ще внесе днес в Министерския съвет промени в Устройствения правилник на повереното му ведомство.
Чрез тях ще се създаде нова дирекция "Национален координационен център". Той ще набира и анализира информация за факторите, които замърсяват или увреждат околната среда и ще следи за нейното опазване.
С нареждане на министър Димитров започнаха масови проверки на дружества, притежаващи разрешителни за дейности с отпадъци и комплексни разрешителни. Те стартираха от Монтана и Пловдив. Започват и проверки в ТЕЦ-овете за нерегламентирано изгаряне на отпадъци.
След ремонт за 2 милиона лева: Път в кърджалийско остава опасен за преминаване
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг