Нова победа за Венсан Компани и Байерн Мюнхен в Бундеслигата

Томас Мюлер отбеляза втория гол в неговия 710-ти мач с екипа на "баварците".

нова победа венсан компани байерн мюнхен
20:49, 01.09.2024

Байерн Мюнхен спечели с 2:0 срещу Фрайбург и се изравни с Хайденхайм и РБ Лайпциг на върха в класирането на германското първенство по футбол. "Баварците" са с актив от шест точки, след като започнаха сезона с два успеха.

32-кратните шампиони на Германия получиха правото да изпълнят дузпа в края на първото полувреме, когато Кристиан Гюнтер игра с ръка в наказателното поле на гостите. Нападателят Хари Кейн се нагърби с отговорността и вкара 11-метровия удар в долния десен ъгъл на вратата на Флориан Мюлер.

Двата отбора дълго време не успяха да създадат чисто положение, но Байерн стигна до такова в 78-та минута и подсигури победата си с втори гол. Томас Мюлер получи подаване от Серж Гнабри в наказателното поле и не остави шанс на стража на гостите. С днешния мач германската легенда подобри рекорда за най-много мачове с екипа на "баварците" - 710.

Фрайбург, който пропусна дузпа чрез Лукас Холер в добавеното време, е на десето място в класирането на Бундеслигата с три точки.

Гледайте европейския шампионат по водна топка за юноши до 19 г. в Бургас - НА ЖИВО по БНТ 3