Нова титла за Ансамбъла и общо четири медала за България в първите три финала на Световната купа по художествена гимнастика в Клуж

ансамбълът българия показа новите трика световното първенство софия
Снимка: БФХГ, Анна Недкова
16:01, 28.08.2022
Чете се за: 02:20 мин.

Българските гимнастички спечелиха четири медала (златен, два сребърни и бронзов) в първите три от общо шест финала на отделните уреди при жените и при ансамблите на Световната чалъндж купа по художествена гимнастика в румънския град Клуж-Напока.

Ансамбълът на България завоюва втора титла от турнира. След златото в многобоя, днес възпитаничките на Весела Димитрова станаха шампионки и на финала с пет обръча. Тимът в състав Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов, Маргарита Василева и Радина Томова представи без грешка композицията си и получи оценка от 35.250 точки, от които 18.000 за трудност.

На второ място е Израел с 34.550 точки, а на трета позиция завърши Испания с 34.450 точки.

Боряна Калейн завоюва сребърните отличия на обръч и на топка, а Стилияна Николова стана трета на обръч.

Калейн изигра силно двете си композиции и беше оценена с 35.700 точки на обръч и 34.200 на топка. Николова взе бронза на финала на обръч с 34.450 точки и остана пета на топка с 33.500.

Италианката София Рафаели спечели златото на обръч с 36.050 точки, на топка шампионка е Дария Атаманов от Израел с 34.800 точки, а трета се нареди Милена Балдасари (Италия) с 33.950 точки.

Финалите на бухалки и лента при жените, както и на две топки и три ленти при ансамблите са по-късно днес и се очаква да завършват след 17.30 часа.

Наставникът на Пирин: Срещу Хебър няма да е лесно, но трябва да спечелим трите точки
Оставиха в ареста и тримата сирийци, задържани за катастрофата в Бургас (СНИМКИ)