Новак Джокович започна защитата на титлата в Уимбълдън с успех

Новак Джокович
18:09, 27.06.2022
Чете се за: 02:20 мин.

Новак Джокович победи Сун-уу Куон с 6:3, 3:6, 6:3, 6:4 в мач от първия кръг на Уимбълдън.

Южнокореецът поведе с 3:2 гейма в първата част, след като проби опонента си. Поставеният под №1 в схемата на надпреварата обаче бе безгрешен до края на сета.

Във втората част Ноле отново допусна пробив във втория сервис гейм от сета, което бе достатъчно за 24-годишният му съперник да изравни резултата.

Сърбинът спечели втория си сет в двубоя отново с резултат 6:3 след пробив в края на частта.

В заключителната трета част 35-годишният тенисист проби противника си за 3:2. Новак Джокович спечели последните пет гейма на сметката си без да даде точка на Сун-уу Куон. 20-кратният носител на титли от Големия шлем се поздрави с успеха след 2 часа и 29 минути игра с първия си мачбол.

Шесткратният шампион в надпреварата завърши с 15 аса, загуби само девет точки на първи сервис и спаси четири от шестте възможности пред корейския си съперник. Сблъсъкът бе доигран при затворен покрив, поради дъжда в английската столица.

Джокович е 6-кратен носител на отличието в надпреварата, като печели последните три издания на турнира. Той се превърна в първия тенисист, който регистрира по 80 победи във всеки един турнир от Големия шлем (82 победи на Аустрелиан Оупън, 85 победи на Ролан Гарос, 80 победи на Уимбълдън и 81 победи на US Open).

В следващия кръг от надпреварата той ще срещне победителя от срещата между Танаси Кокинакис и Камил Майхшак.

Започнаха консултациите при президента, ПП и БСП не отидоха (Обобщение)