Ново реми между Салимова и Горячкина на финала на Световната купа по шах

Снимка: Международна федерация по шахмат (FIDE)
19:39, 20.08.2023
Чете се за: 01:07 мин.
По света

Ново реми между Нургюл Салимова и Александра Горячкина в битката за Световната купа по шахмат в Баку. Двете не успяха да се победят в партията, в която Салимова имаше предимството на белите фигури.

Срещата продължи точно пет часа и половина. След 118 хода българката и Горячкина си стиснаха ръцете за второ поредно равенство и така ще определят победителката утре с тайбрек по ускорен шахмат.

Нургюл Салимова направи реми в първата партия от финала на Световната купа по шахмат в Баку

Салимова имаше реален шанс да спечели двубоя още днес, с предимство с две пешки в повече и позиция, която да реализира сравнително лесно. Притисната от времето обаче, българката направи няколко неточни хода в решителната част на партията и в края ѝ трябваше да се бори за ремито с фигура по-малко.

Сифан Хасан се класира за финала на 1500 метра на световното първенство по лека атлетика