След остър спор беше отхвърлена предложената от БСП промяна в Закона за обществените поръчки - юридическото лице-изпълнител да изпълнява най-малко 90 на сто от поръчката със собствен ресурс.
Желю Бойчев, ПГ на БСП: Най-драматичният пример е "Автомагистрали". Виждате, че вече близо 4 милиарда са възложени на това дружество при пълното съзнание, че то няма нито нужния управленски, технически и кадрови капацитет да изпълняват тези дейности.
Александър Ненков, ПГ на ГЕРБ: Проблемът е, че много ви е яд. Много ви е яд, че за 10 години България се превръща от една изостанала държава в това отношение, започна да прилича на една сравнително добре развита европейска държава. Защото когато тръгнете от София за Бургас стигате за 3 часа, не за 7-8 часа и това не сте го направили вие, и много ви е яд.
Парламентът отхвърли днес и предложението на ВМРО - населено място със 100 жители да може да си избира кмет.
615 катастрофи с тирове само за последния месец - има ли резултат от засиления контрол на пътя?
Като "обективен" определиха Седмия доклад за върховенството на закона на ЕК от правосъдното министерство
Деница Сачева, ГЕРБ-СДС: Първият бюджет на държавата в евро няма визия за бъдещето
Пожар на кораб, нефтен разлив и противодействие на бомби от подводница разиграха на учението "Бриз 2026"
Доклад на ЕК за върховенството на закона: В ход е подобряване на независимостта на обществените медии