нулево реми локо софия ботев пловдив васил левски
Снимка: ПФК Ботев (Пловдив)
18:52, 30.10.2021
Чете се за: 01:32 мин.

Отборите на Локомотив (София) и Ботев (Пловдив) завършиха наравно 0:0 в мач от 13-ия кръг на първенството.

Двата състава изиграха равностоен двубой на Националния стадион "Васил Левски", в който отправиха общо 16 точни удара по посока двете врати, но нито един от тях се превърна в гол.

Домакините от Локомотив (Сф) започнаха по-активно срещата и можеха да открият резултата рано-рано, но със сериозни пропуски се отчетоха Александър Александров и Октавио.

Малко след това гостите от Пловдив можеха да поведат, но нападателят на "канарчетата" Маркиньос не успя да реализира от чиста позиция.

В последната минута на първото полувреме Тодор Неделев стреля опасно от пряк свободен удар, но стражът на "железничарите" Александър Любенов успя да избие топката в ъглов удар.

След почивката двата тима продължиха да играят открито и атакуващо, но до отбелязване на гол не се стигна и така срещата завърши при нулево равенство.

Столичният Локомотив заема 9-ото място в таблицата с актив от 14 точки след 12 изиграни срещи, докато Ботев (Пловдив) е четвърти със спечелени 22 пункта.