Няма информация за пострадали български граждани при експлозията тази сутрин в индустриалния парк за химическа промишленост в германския град Леверкузен, съобщиха от Външно министерство.
По информация на генералното ни консулство във Франкфурт на Майн Федералната служба за гражданска защита и помощ при бедствия е издала предупредително ниво „Крайна опасност“, като гражданите в района се призовават да затворят прозорците и вратите си, а всички, които са на открито, да се приберат по домовете си.
По информация на полицията при инцидента има ранени. Официалното предупреждение за опасност засяга и град Солинген - в регионите Ауфдерхьое и Олингс. Улиците около индустриалния парк в Леверкузен са затворени, а също и части от автомагистралите 1, 3 и 59.
Арестуваха за шпионаж в щаба на Върховното командване на Обединените въоръжени сили на НАТО в Европа канадка от китайски произход
Володимир Зеленски: Украйна е засекла трансфер на руски сателитни данни за Близкия изток към Иран
Общо 20 пожарникари са потърсили болнична помощ след пожар в индустриален комплекс в Есекс
Изборите за президент у нас могат да се проведат между 25 октомври и 22 ноември
Министър Александър Пулев: Рафинерията "Лукойл" не преработва руски петрол
Близо четвърт милион души евакуирани заради пожарите във Франция и Испания