Американският президент Доналд Тръмп е признал, че има банкови сметки в Китай, твърди публикация в "Ню Йорк таймс".
Сметките са контролират от компания на държавния глава, която се занимава с хотелиерство, и е плащала местни данъци в периода 2013-2015 г. Целта е била да се проучи потенциалът за "сделки с хотели" в Азия, обяснява говорител на Тръмп.
Адвокат на една от компаниите на президента заяви, че публикацията в Ню Йорк Таймс е "чиста спекулация" и че са направени "неверни предположения". И че по сметките, освен плащане на местните налози, не е имало никакво друго движение.
Тръмп критикува компании, които имат бизнес в Китай, и дори започна търговска война между Вашингтон и Пекин. По време на първия дебат с Джо Байдън - кандидат на демократите за Белия дом, държавният глава осъди отношението на Байдън към Китай.
Според публикацията в "Ню Йорк таймс", освен в Китай, Тръмп има банкови сметки във Великобритания и Ирландия.
Застой в преговорите за Украйна: НАТО към Киев - "Доставките на оръжия няма да спрат"
Антимиграционната политика на Тръмп: Американският президент се изказа против сомалийците
Тръмп за войната в Украйна: "Бъркотия" и ситуация, която е трудна за разрешаване
Застой в преговорите за Украйна: НАТО към Киев - "Доставките на оръжия няма да спрат"