Нюкасъл и Брайтън с убедителни победи на старта на новия сезон във Висшата лига

23:29, 12.08.2023
Чете се за: 02:40 мин.
нюкасъл брайтън убедителни победи старта новия сезон висшата лига

Две от приятните изненади на изминалия сезон в английската Висша лига Нюкасъл Юнайтед и Брайтън откриха новата кампания с категорични успехи.

"Свраките", които след 20-годишна пауза отново ще бъдат част от Шампионската лига надиграха у дома с 5:1 тима на Астън Вила.

Рекордната покупка в историята на клуба Сандро Тонали даде аванс на отбора на Еди Хау още в 6-ата минута, но само пет по-късно пък рекордният трансфер на бирмингамци Муса Диаби възстанови равенството.

Още преди почивката обаче Александър Исак отново изведе Нюкасъл напред, а през втората част отново той беше точен за 3:1 в 58-ата минута.

До края на срещата пък Калъм Уилсън и Харви Барнс също успяха да се разпишат, оформяйки разгормния успех за своя тим.

Малко по-рано в рамките на съботния ден пък съставът на Брайтън победи с 4:1 като домакин новака в елита Лутън.

Сони Марч откри резултата в 36-ата минута, а в 71-ата Жоао Педро от дузпа удвои преднината на "чайките".

Карлтън Морис, също от бялата точка, намали изоставането на "шапкарите" десетина минути преди края на редовното време, отбелязвайки историческия първи гол за Лутън във Висшата лига, след като за последно клубът бе част от английския елит още докато той носеше името Първа дивизия през сезон 1991/92.

Радостта на гостите обаче не се задържа дълго, защото играчите на Брайтън отговориха с попадения на Симон Адингра и Евън Фъргюсън, с което оформиха и крайното 4:1 в своя полза.