Военнослужещи от формированието за разузнаване, извличане, транспортиране и унищожаване на невзривени боеприпаси към Военноморска база - Бургас са обезвредили ръчна граната, образец 1916-та година, открита в землището на село Венец.
Сигналът е подаден от областния управител на Бургас.

Боеприпасът е открит при разрушаването на стара къща. При огледа е установено, че гранатата е корозирала и опасна за транспортиране. Това е наложило унищожаването й в покрайнините на село Венец при строги мерки за безопасност.
Текст: Надежда Сутрева

Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°
100 животни бяха спасени от голям пожар в стопански двор в асеновградското село Червен (СНИМКИ)