За първи път през последните няколко години достъпът до паметника на връх Шипка беше сериозно затруднен в първите часове на празничния Трети март заради обилните снегонавявания и силен вятър.
Две роторни машини разчистваха пътя.
Въпреки усложнената обстановка и мразовитото време, първите родолюбови българи още рано сутринта поеха по хилядата стъпала към върха.


В подножието на Шипка се образува километрична опашка от автомобили, като малко след 7.30 ч. те бяха пропуснати.
Автомобилите трябваше да изчакат снегорините да разчистят пътя, затрупан с обилни снегонавявания.

Засилено остава полицейското присъствие в района. Призовават се шофьорите да карат с повишено внимание и да се съобразят със зимните условия.
Повече за обстановката вижте в прякото включване на Десислава Петкова.
По-малко от 52 евро глоба след смъртта на 6-годишния Ангел в зъболекарски кабинет
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)
"Сбогом, малки ангели": Отрупаха с цветя стадион "Славия" в памет на загиналите деца на АМ "Тракия" (СНИМКИ)