Обрат в реванша помогна на Барселона да отстрани Галатасарай от Лига Европа

барселона пропиля два аванса осасуна тръгна точка памплона
21:40, 17.03.2022
Чете се за: 01:42 мин.

Барселона победи Галатасарай с 2:1 в реванша от 1/8-финалите на Лига Европа. Маркао откри резултата, но гостите стигнаха до обрат след голове на Педри и Пиер-Емерик Обамеянг. Първият мач между двата отбора завърши при резултат 0:0. С общ резултат от 2:1 Барселона се класира за 1/4-финалите на надпреварата.

Срещата започна с пропуск и за двата тима. Удар на Бафетимби Гомис бе блокиран от защитник, а Френки де Йонг стреля неточно.

Турският тим поведе в резултата в 28-ата минута. Маркао засече с глава центриране от ъглов удар на Александру Чикалдау.

"Каталунците" наложиха натиск и възобновиха равенството в 37-ата минута. Педри получи подаване в наказателното поле и изравни с точен изстрел.

В добавеното време на първата част Пиер-Емерик Обамеянг нацели напречната греда след удар с глава.

След почивката възпитаниците на Шави Ернандес побързаха до отбележат ново попадение, което да подпечата успеха им. Инаки Пеня успя да отрази шутове на Серхио Бускетс и Педи, но Пиер-Емерик Обамеянг бе точен, за да донесе успеха на испанския тим.