Пистата "Сахир" за общо втрети път в историята ще домакинства на първия старт от шампионата. Предишните два случая бяха през 2006-та и 2010-та година, като и двете надпревари бяха спечелени от Фернандо Алонсо.
Тази промяна в календара е вследствие на отлагането на Гран При на Австралия, което бе преместено от март за ноември заради ситуацията с COVID-19 в Австралия. Новата дата за състезанието на "Албърт Парк" е 21 ноември.
Междувременно стана ясно и, че Гран При на Китай няма да бъде проведено по план, като остава възможността за това надпреварата също да се проведе на по-късен етап през годината.
Така след Бахрейн, пилотите ще се отправят към Италия и пистата "Имола", която ще приеме втория старт от шампионата на 18 април.
Третият кръг, който е предвиден за 2 май засега остава без домакин, като в пространството се появи информация, че може би португалската писта "Портимао" отново ще получи възможност да посрещне кервана.
Новото Гран При на Саудитска Арабия е предвидено за 5 декември и ще бъде предпоследен кръг от шампионата преди обичайния финал в Абу Даби.
Календар за сезон 2021 във Формула 1:
1. Гран При на Бахрейн - 28 март
2. Емилия Романя/Гран при на Сан Марино (Имола) - 18 април
3. Ще бъде обявено по-късно - 2 май
4. Гран при на Испания - 9 май
5. Гран При на Монако - 23 май
6. Гран При на Азербайджан - 6 юни
7. Гран При на Канада - 13 юни
8. Гран При на Франция - 27 юни
9. Гран При на Австрия - 4 юли
10. Гран При на Великобритания - 18 юли
11. Гран При на Унгария - 1 август
12. Гран При на Белгия - 29 август
13. Гран При на Нидерландия - 5 септември
14. Гран При на Италия - 12 септември
15. Гран При на Русия - 26 септември
16. Гран При на Сингапур - 3 октомври
17. Гран При на Япония - 10 октомври
18. Гран при на САЩ - 24 октомври
19. Гран При на Мексико - 31 октомври
20. Гран При на Бразилия - 7 ноември
21. Гран При на Австралия - 21 ноември
22. Гран При на Саудитска Арабия - 5 декември
23. Гран При на Абу Даби - 12 декември.
Случаят "Баба Алино": Правени ли са опити за узаконяване на строежа през процедура за нов Подробен устройствен план
Няма замърсяване на въздуха край Стара Загора след пожара, унищожил 50 тона пластмаси
20 заведения са проверени в Благоевград в рамките на операция срещу разпространение на наркотици