Футболист номер 2 на България и капитан на ЦСКА София вече е част от съставa, разположен в провинция Емиля-Романя, съобщиха от Болоня.
20-годишният централен бранител ще продължи кариерата си в италианската Серия "А", където ще играе под ръководството на бившия наставник на Милан, Синиша Михайлович.
Антов ще играе като преотстъпен през първите шест месеца, а официално от лятото ще стане играч на Болоня.
"Червените" ще получат сумата от 500 хиляди евро за капитана си, а могат да получат до още три милиона евро при активиране на задължителна клауза за откупуване, в случай, че Болоня се спаси от изпадане.
В момента тимът се намира на 15-то място в класирането с 20 точки след 20 кръга.
По този начин в италианското "Калчо" до края на сезона ще се подвизават двама българи. Освен Валентин Антон, на "Ботуша" се подвизава още и Андрей Гълъбинов, който защитава цветовете на Специя.
Още спорт четете на bntsport.bg
Отстраниха италианска биатлонистка от Зимните олимпийски игри заради положителна допинг проба
Хилъри Найт ще бъде капитан на отбора на САЩ по хокей на Зимните олимпийски игри
Академик ликува във втория дуел за Пловдив след спиращ дъха трилър с Локомотив
Венцеслав Стефанов и Илиян Филипов са съгласни да се явят на детектор на лъжата