Огнището на COVID-19 в Дома за възрастни хора с психични разстройства в свиленградското село Пъстрогор се разраства.
След като на 18 този месец там бяха открити петима с вируса, сега са установени още 24-ма. Заразата е открита след направени 110 PCR теста, съобщиха от областния щаб.
13 от настанените в центъра, 4 медицински сестри, трима санитари и четирима служители се оказали с положителни проби. Всички те са без симптоми, на сградата ще бъде извършена дезинфекция. Заразените са настанени в отделно помещение в сградата.
За последното денонощие в Хасковска област са регистрирани 118 нови случаи на коронавирус, шестима са починалите.
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг
След ремонт за 2 милиона лева: Път в кърджалийско остава опасен за преминаване
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг