Олимпик Лион спечели дербито с Марсилия с попадение на Александър Лаказет

Олимпик Лион постигна първа шампионатна победа през календарната година

23:45, 04.02.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Олимпик Лион Александър Лаказет Ейнсли-Мейтланд Найлс

Олимпик Лион победи Олимпик Марсилия с минималното 1:0 в дербито от 20-ия кръг на Лига 1. Александър Лаказет бе автор на победното попадение.

Срещата започна по изключително интригуващ начин. Амин Ари стреля директно от център, като изстрелът му се отби от напречната греда.

С напредването на двубоя домакините заиграха по-активно в преден план и заслужено поведоха в резултата в 37-ата минута. Александър Лаказет даде аванс на тима си с шут от непосредствена близост, макар нападателят да бе паднал на земята.

Французинът бе близо да удвои головата си сметка в срещата още преди почивката, но стреля в гредата.

След паузата гредата отново спря гостите от гол. Пиер-Емерик Обамеян копна топката покрай вратаря, но бившият му съотборник в Арсенал Ейнсли-Мейтланд Найлс изчисти топката от голлинията, като я изрита в напречната греда.

С първата си победа за календарната година Олимпик Лион остава над зоната на изпадащите. Отборът заема 15-ата позиция в класирането с актив от 19 точки. Олимпик Марсилия се намира на 8-ото място в подреждането с 29 пункта.

Стадион "Ацтека" в Мексико Сити ще бъде домакин на откриващия мач на Мондиал 2026