Зрителски сигнал за тесен и необезопасен път получи екипът ни във Варна. Става дума за местността "Перчемлията", където част от отсечката е заобиколена от отвесни скали, от които често падат камъни.
Подробности вижте във включването на Татяна Кисьова.
Опасният път е единственият, по който живеещите в местността "Перчемлията" могат да стигнат до домовете си. Казват, че всеки ден минават по него със страх.
Отсечката не фигурира в мрежата на Областното пътно управление във Варна. Пътят е държавна собственост, като част от него представлява горска територия, друга попада в защитения Природен парк "Златни пясъци" и граничи с Комплекс "Аладжа манастир", който е със статут на археологическа ценност. А това означава, че за да се ремонтира пътят е необходимо съгласуване с всички заинтересовани институции.
"Няма собственик пътят и никой не носи отговорност за това, което може да се случи, защото това е все пак свлачищна зона и има падащи камъни", смята Боян Бохоров – председател на Сдружение "Перчемлията".
Местните са притеснени, че ако не се вземат спешни мерки, могат да останат откъснати от Варна.
Областният управител е разпоредил експертна комисия да обследва пътя и да предложи решение за неговото обезопасяване.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
16-годишен пострада при челен сблъсък между две електрически тротинетки край Несебър
Бургас затяга мерките срещу пожари: проверки, санкции и засилен контрол в рисковите райони
Тир се блъсна в мантинелата на АМ “Тракия” и се озова в канавка край Карнобат
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата