ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Опашки за евтино олио от ранна сутрин в цялата страна (Снимки/Видео)

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
16958
Чете се за: 02:15 мин.
У нас
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време -:-
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
      Слушай новината
      00:00
      00:00

      Голяма опашка за олио се изви в ранните часове на почивния съботен ден във Враца, информира зрител на "По света и у нас".

      Хората са започнали да чакат от 6.00 ч. сутринта, още преди отварянето на магазина, заради промоционална цена на олиото, което бързо е свършило.

      Тази сутрин опашки е имало пред търговските обекти на голяма верига супермаркети в цялата страна, показа проверка на БНТ.

      Причината е именно конкретната промоция на олио.

      Сн. Цветомил Петров/Враца

      Опашки и напрежение заради евтино олио имаше и в Пловдив. Клиентите се струпаха пред хипермаркетите още преди да отворят в 7 ч тази сутрин. Олиото беше на промоционална цена от 2.99 лв за бутилка от 1 литър.

      Условието беше до 12 броя на клиент, но въпреки това олиото на щанда свърши за минути.

      Опашки се извиха и вътре в магазина, пред склада, докато служителите опитваха да изкарат допълнителни количества. Желанието за покупка на евтино олио доведе до бутане и скандали, артикулът обаче се изчерпа за по-малко от час и в 7:47 ч вече нямаше наличност.

      Снимки: Стефан Стефанов, стажант репортер, РТВЦ-Пловдив

      Цената на олиото: Има ли злоупотреби на българския пазар?

      През последните дни у нас се наблюдава значителен ръст в цената на олиото, което доведе до засилено търсене.

      Вицепремиерът и министър на икономиката и индустрията Корнелия Нинова и призова хората да не се презапасяват, защото повишеното търсене води до необосновано по-високи цени. Нинова заяви, че цялата държавна машина ще се изправи срещу спекулата. По думите ѝ, Комисията за защита на потребителите за 24 часа е направила 200 проверки в магазините и след тях някои търговци ще бъдат дадени на Комисията за защита на конкуренцията, която трябва да се произнесе.

      Свързани статии:

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?