Още двама евродепутати са на път да загубят имунитета си заради корупционния скандал, по-известен като "Катаргейт". Вчера комисията по правни въпроси към Европейския парламент реши единодушно да бъде отнет имунитетът на още двама евродепутати - италианеца Андреа Куцулино и белгиеца Марк Тарабела, и двамата - членове на Алианса на социалистите и демократите.
Скандалът избухна през декември и вече доведе до снемането на имунитета на заместник-председателя на европарламента - гъркинята Ева Кайли. Проверяват се съмнения за корупция и търговия с влияние в полза на Катар и Мароко.
Предстои снемането на имунитета на Андреа Куцулино и Марк Тарабела да бъде гласуван в пленарна зала. Те отричат да са виновни и нямат против да бъдат разследвани.
Още подробности вижте във включването на Десислава Апостолова.
Гледайте още теми от "Денят започва"
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Най-малко 25 души бяха ранени при тежка катастрофа между трамваи в западната част на Германия
Правителството на Великобритания одобри придобиването на „Уорнър Брос Дискавъри“ от „Парамаунт“ за 110 млрд. долара
Киев порази две руски рафинерии, най-малко седем души загинаха при руски удари в Украйна
Евтим Милошев: Национален фонд „Култура“ се нуждае от законодателна реформа, а процесите в министерството ще бъдат максимално прозрачни
Любомир Николов: Фентанилът почти изцяло измести хероина, възможно е разбитата лаборатория да е единствената у нас