Останахме без победа и след мача в Черна гора

Снимка:
18:16, 12.10.2019
Чете се за: 01:11 мин.
Национални отбори

Националният отбор на България по футбол остава без победа в европейските квалификации след безлично равенство 0:0 като гост на Черна гора в среща от група "А".

Така в класирането и Черна гора, и България остават с по 3 точки, като разделят последните две места - четвърто и пето в потока. Лидери с по 12 точки са Англия и Чехия пред Косово с 8.
България можеше да открие резултата още в шестата минута, вратарят Даниел Петкович спаси силния удар на Галин Иванов.

Антон Недялков напред по лявото крило и пусна пас по земя между границата на наказателното поле и точката на дузпата, а Иванов стреля от движение, но право в обсега на Петкович, който изби с крак.

В следващите минути нямаше много интересни ситуации, като така се стигна до 30-ата, в която българският тим стигна до гол, който правилно бе отменен заради засада. Ивелин Попов центрира от фаул, а Божидар Краев с глава продължи топката към вратата на черногорците. Повторенията обаче показаха, че решението за вдигане на флага е съвсем правилно, тъй като голмайсторът на Жил Висенте е с повече от метър зад гърба на най-близкия защитник.

Последният интересен момент за първата част дойде в 39-ата минута, когато капитанът на Черна гора Стефан Савич получи контузия и трябваше да бъде заменен принудително от Небойша Косович.

Второто полувреме започна с натиск на домакините и в 52-рата минута Пламен Илиев майсторски спаси удар от близка дистанция на Владимир Йовович.

В 71-вата минута Вандерсон опита да изненада черногорците с далечен удар, но шутът му попадна в тялото на Душан Лагатор.
Черна гора можеше да вкара в 84-тата минута, но Пламен Илиев успя да се намеси при едно сериозно меле пред вратата му и да избие топката встрани.

В 88-мата минута резервата Георги Костадинов спечели само корнер от добра ситуация в наказателното поле, а след неговото изпълнение с глава стреля над вратата, с което пропиля и двата най-добри шанса за гол за българския тим.

В понеделник е следващият мач от квалификациите на българския тим като домакин на Англия.

Чете се за: 02:05 мин.
Успешен старт за Амиго Северозапад в квалификациите за Шампионската лига по футзал
20:28, 21.08.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Обрат: И Нойер се оттегли от националния отбор
16:44, 21.08.2024
Чете се за: 00:50 мин.