Блокади в Скопие и в по-големите градове на Северна Македония. Така продължават протестите, организирани от опозицията, срещу т.н. "френско предложение".
В понеделник ще стане ясно кога Събранието ще разгледа и гласува компромиса, предложен от Председателството на Съвета на ЕС.
Вижте повече подробности от специалните ни пратеници в Скопие Александър Марков и оператора Станислав Златев.
Блокадата около парламента в Скопие продължи около час. Подобни протестни действия имашр още в Щип, Прилеп, Велес и другите големи градове на страната.
Протестите са организирани от опозиционната партия ВМРО-ДПМНЕ, която е против френското предложение. Според протестиращите този документ цели да "българизира" страната.
Протестите ще продължат утре, в неделя и в понеделник, когато ще бъде разгледано т.нар. френско предложение.

Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube
Нападнатият в Скопие журналист Владимир Перев пред БНТ - какви са мотивите за агресията?
Български журналист нападнат в Скопие, МВнР осъжда случая като акт на насилие от омраза
Разбиха престъпна група за трафик на мигранти - каналджиите взимали до 15 000 евро на човек
Николай Попов: Камионът, който уби Сияна, не е под охрана, разхожда се, както си иска
Трима души загинаха при жестока катастрофа край Пловдив, 7-годишно дете е с опасност за живота (СНИМКИ)