Малко след 15.00 часа термометрите в село Белоградец, община Ветрино, отчетоха 41 градуса по Целзий, при това на сянка.
Какво показват картите за комфорт на НИМХ

Снимка: Маргарит Чакъров
Жител на населеното място ни изпрати снимка, на която се вижда показанието на термометър в двора на къщата му.
Опасно високи температури днес - на места ще стигнат 40°
Синоптиците отбелязват, че наближавайки горещниците, отбелязани в календара от 15 до 17 юли, високите температури са характерни за средата на този месец.
Очаква ни много горещо време, показват картите за комфорт на НИМХ
Оранжев код за опасни горещини е обявен в 16 области на страната за днес - температурите на места ще достигнат 38 до 41 градуса. Жълт е предупредителният код в останалите 12 области в страната. Утре предупрежденията ще бъдат отменени единствено в района на София и Северозападна България.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
"Не може да бавите решения с години": Бащата на Сияна поиска оставката на председателката на ВКС
„Андре Шение“ открива 55-ото издание на Фестивала на оперното и балетно изкуство в Стара Загора
Служители на НОИ от цялата страна протестираха с искане за 20% увеличение на заплатите
125 години от основаването на "Пирогов": В болницата работят над 2500 души
Енергийният министър: Българите да са спокойни - имаме за 6 месеца бензин, за 4 месеца дизел и за 2 месеца авиационно гориво
Първият бюджет в евро: Бурни дебати в парламента за план-сметката на държавата (ОБЗОР)