Негов дом ще е Стара Загора
В Стара Загора ще бъде открит интерактивен монумент на първия български спътник, летял в Космоса. Създаден е по проект на дъщерите на създателя му и само с дарения. Това ще се случи на 30 април от 14.00 часа в парк "Артилерийски".
"Дойде дългоочакваният за нас момент – да открием монумента със спътника "България 1300", създаден по инициатива на Граждански клуб ЛИПА.
Инициаторите изказаха благодарност за събраните дарения, с които монументът на първия български спътник може да стане факт.
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
Продадоха портрет на гола жена от Модиляни за рекордните над 63 милиона долара
Анджелина Джоли превръща личната си болка в актьорско изпълнение във филма "Мода"
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си