Отменен гол и пропусната дузпа лиши Манчестър Сити от успех в Копенхаген

21:44, 11.10.2022
Чете се за: 01:47 мин.
отменен гол пропусната дузпа лиши манчестър сити успех копенхаген

Отборът на Манчестър Сити завърши наравно 0:0 като гост на ФК Копенхаген в мач от четвъртия кръг на група G в Шампионската лига.

“Гражданите“ отбелязаха попадение на стадион „Паркен“ в седмата минута чрез Родри, който се разписа с изстрел от далечно разстояние, но голът бе отменен след намеса на ВАР, тъй като Риад Марез е играл с ръка в зародиша на головата атака.

В 25-ата минута шампионът на Англия получи правото да изпълни дузпа за игра с ръка на Николай Бойлесен в наказателното поле на Копенхаген, но Риад Марез не успя да се разписа от „бялата“ точка.

След точно половин час игра Манчестър Сити остана с човек по-малко на терена след червения картон на Серхио Гомез, който останал последен в защита, фаулира футболист на домакините, откъсващ се очи в очи със стража Едерсон.

В класирането съставът на Хосеп Гуардиола е лидер с десет точки, на четири пункта преднина пред втория Борусия Дортмунд. ФК Копенхаген е трети с две точки, а на дъното е Севиля с едва точка.

Задържаха шофьор с 3,6 промила на "Капитан Андреево"