От полунощ падна пълната карантина за село Паничерево. Населеното място бе обявено за огнище за зараза с COVID-19, а достъпът до него бе напълно ограничен за 14 дни.
Огражденията вече са премахнати. Има полицейски автомобил, който също ще напусне контролния пункт. Хората вече започнаха да излизат.
Пред БНТ жители на селото разказаха, че карантината е преминала спокойно.
Кметът на общ. Гурково Мариан Цонев блягодари на съгражданите си. В селото всичко е спокойно, направена е организация частни фирими да зареждат хранителните магазини. Денонощно се изпълняват поръчки. Има създадена организация и за хората, нуждаещи се от хемодиализа.
Мариан Цонев: Тестуването ще продължи. В началото бяха направени PCR проби, от които имахме 15 положителни. Миналата седмица направихме организация и служители на РЗИ започнаха да правят бързите кръвни тестове. Понеделник и вотрник са направени 144 теста, от които нямаме нито един положетелен.
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Нови студентски протести организират в Сърбия с призив за предсрочни парламентарни избори
България срещу Гърция: Плажните цени в Крайморие и Офринио - къде почивката излиза по-евтино?