Делото тръгва отначало
Пълен обрат по делото за малкия Адриан, малтретиран от майка си и пастрока си. Само седмица след въззивното заседание в Окръжния съд в Пловдив, магистратите решиха, че заради редица процесуални нарушения, делото тръгва отначало и ще бъде гледано отново на първа инстанция, но от друг състав.

Припомняме, че пастрокът на момченцето - Петър Чернев, получи 8 години затвор, а майката на детето получи административна глоба от 4000 лева, тъй като според съда не е била съучастник на Чернев, измъчвал сина ѝ.

Заради тежките рани Адриан претърпя поредица операции в областта на главата, детето в момента живее с баща си в Германия и все още се възстановява от преживяното.

Според магистратите бекспертизите по делото не посочват датите, в които са нанесени телесните травми на детето, а в показанията на пастрока и майката има съществени разминавания.
адвокат Васил Попов, представител на Адриан: "До известна степен са споделили доводите на защитата на Чернев по отношение противоречията в експертизите. Действително те приемат, Окръжният съд, че има неизяснени неща относно противоречия в двете експертизи. За мен лично механизмът на увреждането е ясен, но трябва да бъде безспорно доказано. Което ще бъде много трудно предвид на начина на увреждане".
Осигуровките на държавните служители ще бъдат обсъдени на заседание на Тристранния съвет
Председателят на парламента Михаела Доцова ще открие 13-та пленарна сесия на Процеса на сътрудничество в Югоизточна Европа