Ограничен брой богомолци присъстваха на месата за Рождество Христово, отслужена от папа Франциск в базиликата "Свети Петър" във Ватикана.
"Бог е роден в бедност, за да ни каже, че служейки на нуждаещия се показваме нашата любов към него", каза главата на римокатолическата църква.
Литургията беше отслужена с по-малко от 100 богомолци и малък брой кардинали и епископи. Всички, с изключение на Светия отец и хористите носеха предпазни маски.
Месата започна два часа по-рано от обикновено, за да се спази наложения в Италия вечерен час в 10 ч вечерта.
Днес папа Франциск ще произнесе традиционното си послание "Урби ет Орби" - "Към града и към света", но този път не от централния балкон на базиликата във Ватикана, а от апостолическия дворец и ще бъде излъчвано онлайн в реално време.
БНТ ще излъчи посланието на папа Франциск "Урби ет Орби" днес в 12:55 ч - гледайте на живо в ефира или онлайн на BNTNEWS.BG
Сн. БГНЕС
Украйна ускорява възстановяването: Сделки за 10 млрд. евро и вълна от европейска подкрепа на фона на растящо напрежение в Източна Европа
Жегата във Франция: В търсене на прохлада и спасение от високите температури (СНИМКИ)
Румен Радев в Гданск: Прекратяване на войната в Украйна ще открие пътя за дългосрочно ѝ възстановяване
Украйна е представена на ниво премиер на срещата в Полша заради напрежението със Зеленски
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец