39-годишна жена от Карнобат е първата носителка на коронавируса в Бургаска област.
Тя е е хоспитализирана в инфекциозното отделение на Университетската многопрофилна болница за активно лечение.
В инфекциозното отделение на бургаската болница има обособен изолиран сектор с 10 легла. Жената е работила от дълги години в Банско като готвач.
Установено е, че е била в контакт с 26 души. Всички са от Карнобат и са поставени под задължителна карантина.
Кметът на Карнобат свика извънредно заседание на общинския кризисен щаб за набелязване на по-строги карантинни мерки.
Иван Шишков за аферата "Баба Алино": Държавата не може да си позволи да събори незаконно строителство в такъв мащаб
Мартин Димитров: 75 679 души получават едновременно заплати и пенсии в бюджетния сектор
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?