Пътят село Гара Елин Пелин – град Елин Пелин все още е затворен, но периметърът е скъсен и може да се преминава при Ритейл парка от страната на града до складовата база на магазин "Фантастико" от страната на село Гара Елин Пелин.
Кметът на града посочи, че към този момент все още има гърмежи, но те са малко. Пожарните екипи още не са влезли на територията на склада. Пожарникарите на място са около 30, а пожарните автомобили са три.
От днес се разрешава и газоподаването в общината.
"Това беше голям проблем, защото се създава социално напрежение. Животът започва да се нормализира", посочи Симеонов.

Той каза, че има мирис във въздуха, който се усеща.
По думите му с разрешение на Столичната община мобилната лаборатория за измерване качество на въздуха ще бъде преместена от село Лесново в село Гара Елин Пелин.
Млечни продукти, плодове и зеленчуци на прицел: НАП и „Гранична полиция“ започнаха проверки по границите с Румъния и Гърция
Нови работни места и високи технологии: Бившето военно летище в Доброславци се превръща в голям космически център
Затвориха за движение АМ "Тракия" край пътния възел за Велинград заради пожар
Затвориха за движение АМ "Тракия" край пътния възел за Велинград заради пожар
"Галъп": 42% одобрение на правителството на Радев след първите 100 дни управление
Европа продължава да е в изгарящата хватка на лятото, захлаждане се очаква в края на седмицата