Павлин Иванов и тимът му Сибиу записаха втори успех в четвъртфиналната серия в румънското първенство

Сибиу победи тима на Волунтари с 90:89 и вече води с 2:1 успеха в серията.

павлин иванов тимът сибиу записаха втори успех четвъртфиналната серия румънското първенство
Снимка: facebook.com/BCCSUSibiu
07:39, 19.04.2024
Чете се за: 01:05 мин.

Павлин Иванов и тимът му Сибиу стигнаха до обрат в серията от първия кръг на плейофите в румънското първенство. Българският национал и съотборниците му се наложиха след продължение над Волунтари с 90:89 като домакини. Сибиу има преднина от 2-1 победи в серията в четвъртфиналите.

Иванов се нареди сред титулярите за отбора си и завърши с 4 точки, 2 борби и 1 асистенция за 22 минути в игра. Той бе 1/3 при стрелбата си от средно разстояние и 2/2 от наказателната линия.

Джей Траут се оказа най-резултатен от съотборниците на българина, като завърши с 28 точки и 5 борби. Той се превърна и в герой за Сибиу, след като записа два успешни наказателни удара, за да изведе тима си с точка преднина и така да донесе успеха.

В събота (20 април) предстои четвъртият двубой от серията между двата състава, като Сибиу отново ще бъде домакин в мача.

Парламентът да осигури по-високи заплати на медицинските сестри, призова доц. Боряна Аврамова
Мохамед Халаф: Вероятно ще има само един удар от Израел