Пламена Миткова и Божидар Саръбоков с 4-о и 6-о място на турнир в Белград

пламена миткова божидар саръбоков турнир белград
Снимка: Емона Цончева
22:58, 13.02.2024

Атлетка №1 на България за 2023 година Пламена Миткова зае 4-о място в скока на дължина на международния турнир по лека атлетика в зала в сръбската столица Белград.

Състезанието започна трудно за Миткова, която имаше проблеми с разбега си при първите два опита, което доведе до фаулове. Впоследствие българката постигна 6.18 метра, за да дойде най-доброто ѝ постижение от 6.48 метра при четвъртите опити.

До края световната ни шампионка за девойки до 20 г. от Кали 2022 скочи и 6.28 метра

Шампионка стана Лариса Япичино от Италия с 6.68 метра.

В същата дисциплина при мъжете най-добрият ни лекоатлет Божидар Саръбоюков се нареди 6-и с резултат от 7.66 метра.

При единствения си друг успешен опит в надпреварата българинът постигна 7.25 метра.

Междувременно във финала на 60 метра с препятствия Станислав Станков също завърши 6-и с постижение от 7.92 секунди, а победител стана австриецът Енцо Дизел със 7.72 секунди.