Пламена Миткова записа нов личен рекорд, но остана седма във финала на скока на дължина в Рим

19-годишната българка скочи 6.80 метра, което е и най-добро представяне на състезател, класирал се на седмо място в дисциплината.

Пламена Миткова
Снимка: Startphoto.bg
23:54, 12.06.2024
Чете се за: 01:40 мин.

Пламена Миткова сложи край на българското участие на европейското първенство по лека атлетика в Рим със седми резултат във финала на скока на дължина. 19-годишната лекоатлетка отново подобри личния си рекорд, след като в квалификациите скочи 6.71 м, а този път тя се приземи на 6.80 метра, на само два сантиметра от шестата Аник Келин от Швейцария.

Също така световната шампионка за девойки до 20 години от Кали 2022 и Атлетка №1 на България за 2023 година записа най-добро представяне на състезател, класирал се на седмо място в дисциплината, като до този момент то се равняваше на приземяване на 6.77 метра.

За жалост, пловдивчанката не можа да покрие олимпийския норматив за Париж 2024, който е 6.86 метра.

Миткова започна с неуспешен опит, но при втория тя се приземи на 6.80 метра, което ѝ бе достатъчно да намери място в топ 3 на временното класиране.

За съжаление, последваха още три фаула в третия, петия и шестия скок, а в четвъртия записа постижение от 6.62 метра.

Победител в дисциплината стана Малайка Михамбо. Олимпийската и световна шампионка записа резултат от 7.22 метра, което е най-добро постижение в света през сезона. Европейската титла е втора в кариерата на Михамбо.

Подиумът бе допълнен от представителката на домакините Лариса Иапачино и португалката Агата де Соуса.

Мъжката щафета на Италия на 4х100 м зарадва домакинската публика с още един златен медал в Рим