Каква е причината?
След затварянето за ремонт на Рогошко шосе в Пловдив жителите на пет съседни села попаднаха в транспортна блокада. За да стигнат до града, единственият им път е през околовръстното, но по разказите им сутрин е почти невъзможно да се включват в него, защото отсечката е много натоварена и не може да поеме целия трафик.
"Участъкът е много опасен, има риск за живота на хората", заяви в "Денят започва" Алекси Георгиев, кмет на село Рогош.
"Няма място къде колите да бъдат поети от трафика. Вариант е разширяване на пътното платно и поставяне на светофар, който да облекчи движението", допълни Катя Тодорова, кмет на село Скутаре.
От АПИ заявиха за БНТ, че пътят се стопанисва от Община Пловдив.
Вижте още в прякото на Нели Ангелова.
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг
След ремонт за 2 милиона лева: Път в кърджалийско остава опасен за преминаване
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг