Плувкинята Кейти Ледецки се класира на шестото си световно първенство

плувкинята кейти ледецки класира шестото световно първенство
09:30, 28.06.2023
Чете се за: 01:17 мин.

Американката Кейти Ледецки се класира за шестото си световно първенство по плуване, след като даде третото най-добро време за всички времена на 800 метра свободен стил. Легендарната плувкиня спечели националното състезание с 8:07.07 минути.

Седемкратната олимпийска шампионка Ледецки финишира с повече от 13 секунди пред най-близката си съперничка Джилиан Кокс и това беше най-бързото й време в дисциплината от 2016 година насам.

26-годишната състезателка ще се стреми да прибави ново отличие към медалите си от световни първенства на предстоящия шампионат на планетата по водни спортове във Фукуока от 23 юли.

До момента Ледецки има 19 златни медала и е на второ място след сънародника си Майкъл Фелпс, който има 26.

Николай Денков за лидерската среща: Единственият подход е търсенето на консенсус