По един гол от дузпа в ремито между Локомотив Пловдив и Черно море

локомотив пловдив първият финалист купата българия
Снимка: ПФК Локомотив (Пловдив)
16:50, 01.12.2021
Чете се за: 02:20 мин.

Двубоят между Локомотив Пловдив и Черно море от 17-ия кръг на родния елит завърши при резултат 1:1. И двете попадения в мача дойдоха след дузпи през първата част. Пабло Алварес даде аванс на тима си, а Димитър Илиев оформи крайния резултат.

През първото полувреме гостите получиха дузпа. В 9-ата минута Кристиан Гомис повали Евгений Сердюк в наказателното поле и след намесата на ВАР се стигна до 11-метровия наказателен удар. Пабло Алварес се разписа, макар Илко Пиргов да докосна топката.

"Смърфовете" заиграха по-офанзивно и в 35-ата минута атаките им се отплатиха. Главният съдия Георги Давидов отсъди втора дузпа в срещата след минимален контакт между Живко Атанасов и Лукас Салинас. Ситуацията отново бе преразгледана с ВАР преди крайното решение. Димитър Илиев хладнокръвно възобнови равенството.

В продължението на първото полувреме Иван Дюлгеров спаси изстрел на Бирсент Карагарен в долния десен ъгъл и удар с глава на Мартин Паскалев.

След почивката стражът на "моряците" спаси нов удар на Бирсент Карагарен. Играчите на Илиан Илиев също търсеха втори гол, но Илко Пиргов спаси шут на Евгений Сердюк. Удар на Милош Петрович също бе спасен в 70-ата минута. Минута по-късно Виктор Попов фаулира грубо Парвиз Умарбаев, но не получи втори жълт картон, което разгневи треньорския щаб на домакините. Равенството се запази до края на срещата, което увеличи серията на Черно море на 6 срещи без загуба.

Черно море заема втората позиция в класирането с актив от 29 точки. Локомотив Пловдив е 7-и с 24 пункта.

Столтенберг: Ситуацията в Западните Балкани става опасна
Като дете Барселона я отхвърля, а сега спечели Златната топка като част от клуба