Победа и две загуби за българските баскетболисти във втората дивизия на Испания LEB Oro

След този кръг и трите отбора с български представители са с баланс 2-2.

българия без симеон лепичев домакинството германия
Снимка: FIBA
11:04, 20.10.2024
Чете се за: 01:12 мин.

Победа и две загуби записаха българските национали в Испания в изминалия кръг на местната втора дивизия - LEB Oro.

Гипускоа на Симеон Лепичев надви на свой терен Морон с 65:52, главно след по-силна втора четвърт. Центърът получи малко игрово време в този двубой, като за 9 минути овладя 2 борби, но не успя да се разпише.

Димитър Димитров и Паленсия отстъпиха у дома на Естудиантес с 80:87, най-вече заради по-лошия старт на мача. Българският баскетболист записа 7 точки, 1 борба и 1 асистенция за 14 минути на паркета.

Менорка с Павлин Иванов и Емил Стоилов в състава си загуби пред собствена публика от Оренсе с 65:84. Тимът на българите имаше 9 точки аванс на почивката, но допусна обрат след паузата. Иванов започна двубоя в стартовата петица, като за 28 минути се отчете със 7 точки, 2 борби и 2 асистенции. Стоилов се включи от пейката, като завърши с 4 точки и 4 борби за 17 минути.