Победа и загуба за Черно море срещу Лудогорец в Елитните групи

Чете се за: 00:51 мин.
Български футбол
победа загуба черно море лудогорец елитните групи

Юношите младша възраст на Черно море записаха трети пореден успех в Елитната група до 17 години.

Момчетата на Ники Кънчев надиграха като гости тима на Лудогорец с минималното 1:0.

Единственият гол в мача реализира Марин Петков от дузпа в 65-ата минута.

11-метровият наказателен удар бе отсъден за фаул срещу Радослав Петров.

Жечко Йорданов проби и центрира в наказателното поле, а Радослав Петров изпревари вратаря на домакините и бе съборен в пеналта.

През първата част и двата тима нямаха голови ситуации, а след попадението в средата на второто полувреме гостите от Варна на няколко пъти хващаха съперника на контраатаки, които обаче не успяха да завършат по най-добрия начин.

Домакините също имаха своите възможности за гол, но не успяха да пробият защитата на “моряците”, които след попадението играха по-прибрано.

В следващия кръг Черно море приема Спартак Пловдив.

Мачът е в неделя, 23 август, от 10 часа на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост.

По-рано през деня Черно море загуби от Лудогорец с 1:3 в мач от Еитната група до 15 години.

До средата на първата част “моряците” на Тодор Каменов направиха две индивидуални грешки, от които се възползваха домакините и вкараха два гола.

В 30-ата минута Кристиян Аршев удари греда, а в 45-ата Кристиян Евдокиев пропусна дузпа.

Единствения гол за варненци реализира Александър Киров 10 минути преди края на срещата.

В 4-ия кръг Черно море приема тима на Сините камъни (Сливен). Мачът е в неделя, 23 август, от 18 часа под Моста.