Победи за българските отбори в Европейската младежка баскетболна лига

БУБА Баскетбол, ЦСКА и Балкан спечелиха мачовете си от втория ден на турнира от група С в зала "Триадица"

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
19:58, 04.11.2022
Чете се за: 02:20 мин.
БК БУБА Баскетбол, Европейска младежка баскетболна лига

БУБА Баскетбол U16 спечели и втория си мач от група С на Европейската младежка баскетболна лига в зала "Триадица". 16-годишните възпитаници на Янко Янчев постигнаха трудна, но ценна победа над Партизан от Скопие с 88:79. Домакините имаха аванс само от три точки след първата четвърт, но с добра защита успяха да си осигурят комфортна преднина от 15 точки на почивката. Третата част БУБА отново имаше предимство в резултата през цялото време, и макар в последната четвърт играта да вървеше кош за кош, българският тим успя да удържи победата. Ивайло Груев и Ивайло Скрински отбелязаха по 20 точки за успеха, Скрински се отличи и с 8 асистенции. По 18 точки добавиха Мартин Георгиев и Мартин Александров.

Утре БУБА Баскетбол играе с тима на Дриймс Академи от Испания от 11.00 ч. и с италианския Казерта от 19.00 ч.

Другите два български отбора в надпреварата в група С Балкан и ЦСКА също спечелиха мачовете си днес.

Ботевградчани първо надиграха чешкия Сокол с 63:61, като Тихомир Николов се отличи с 30 точки. След това Балкан спечели срещу Дриймс Академи с 65:46, а най-много точки - 19 отбеляза Петър Симеонов. Александър Дурев допринесе за успеха с 17 точки. Утре от 13.00 ч. Балкан играе с македонския Партизан, Скопие.

ЦСКА победи Казерта с 88:51, като Марк Воденичарски реализира 25 точки за успеха. Калоян Колев записа 10 точки и 6 асистенции. Борис Гидов добави 9 точки и се отличи с 10 борби. Утре възпитаниците на Планимир Дафинов играят с турския Суадие от 15.00 ч. и с Шефилд от 21.00 ч.

След репортаж на БНТ: МВнР изпрати официално запитване до Германия за състоянието на екстрадирания Иван Тилев