Победи за Шиникова, Терзийска и Вангелова

изабелла шиникова започна убедително испания
Снимка: БФ Тенис
18:41, 13.07.2022
Чете се за: 03:30 мин.

Българските тенисистки Изабелла Шиникова, Джулия Терзийска и Ани Вангелова записаха победи в днешния ден.

Националката на България Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на турнира в италианската столица Рим с награден фонд от 60 хиляди долара.

Българката победи в първата си среща представителката на домакините Анджелика Раги със 7:6(4), 6:4. Срещата продължи 95 минути.

Шиникова изостана с 1:4 в първия сет, но успя да изравни при 4:4. В тайбрека на първата част Изабелла се наложи със 7:4 точки.

Втората ракета на България дръпна с 5:2 във втория сет и успя да го затвори с 6:4.

Друга националка на България Джулия Терзийска се класира за втория кръг на турнира на клей в Ашафенбург (Германия) с награден фонд от 25 хиляди долара. Българката победи поставената под №3 в схемата Антония Ружич от Хърватия с 6:4, 1:6, 7:5 за малко над два часа игра.

Изключително драматично се разри третата решителна част на мача. В нея Терзийска поведе с 5:0, но допусна изравняване при 5:5. Третата ракета на България взе следващите два гейма и затвори мача в своя полза. Това е трета поредна победа за Джулия на турнира. Тя постигна и два успеха в квалификациите.

Във втория кръг Терзийска ще играе срещу испанката Хесика Бузас Манейро.

Ани Вангелова се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в Казабланка (Мароко) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставената под №8 в схемата българка се наложи над преминалата през квалификациите представителка на домакините Умаима Азиз с 6:4, 1:6, 6:4 за 2:26 часа.

В решителния трети сет Вангелова преодоля пасив от 2:4 и със серия от четири поредни гейма затвори мача.

Следващата съперничка на българката ще бъде рускинята Анастасия Гурева.

По-рано днес Ива Иванова отпадна във втория кръг на турнир от четвърта категория на ITF в Австрия.

Поставената под №3 българка отстъпи с 3:6, 2:6 от Ема Лейтнер от Австрия. В първата си среща Иванова победи с 6:2, 6:2 друга представителка на домакините Ким Куехлауер от Австрия.

Преди този мач талантливата българка постигна шест поредни победи на турнири от ITF. Предната седмица Иванова триумфира с титлата на друг турнир от четвърта категория в Австрия.

15-годишната Иванова има три спечелени титли през тази година от турнири на ITF за девойки.

Треньор на Иванова е Александър Михайловски.

Официално: Хърватия влиза в еврозоната на 1 януари догодина