Победи за Стан Вавринка и Доминик Тийм, загуба за Анди Мъри в Монте Карло

стан вавринка класира четвъртфиналите марсилия
22:37, 10.04.2023
Чете се за: 03:07 мин.

Бившият шампион Стан Вавринка от Швейцария започна с победа участието си на тенис турнира в Монте Карло от сериите "Мастърс 1000" на червени кортове с награден фонд от 5 779 335 евро. Той се наложи над нидерландеца Талон Грийкспоор с 5:7, 6:3, 6:4 и се класира за втория кръг.

38-годишният швейцарец загуби първия сет и бе изложен пред опасност, но успя да направи обрат.

"Беше важно да остана спокоен. В първия кръг трябва да намерите играта си. Първият мач на клей никога не е лесен срещу добър противник. Щастлив съм, че продължавам напред. Бе важно да се боря до края", каза Вавривнка, който е печелил турнира през 2014 година.

В следващия кръг той ще играе срещу американеца Тейлър Фриц, който е в Топ 10.

Бившият №3 в света Доминик Тийм (Австрия) спечели срещу французина Ришар Гаске с 6:1, 6:4, като това бе първа негова победа на турнир от "Мастърс 1000" в последните две години. Той ще се срещне в следващия кръг с датчанина Холгер Руне за място на осминафиналите.

Британецът Анди Мъри отстъпи пред австралиеца Алекс Де Минор с 1:6, 3:6 за 86 минути.

Руският квалификант Иван Гаков се наложи над американеца Макензи Макдоналд със 7:6 (6), 2:6, 6:3 и утре ще се изправи срещу световния №1 Новак Джокович.

Изненада поднесе аржентинецът Франсиско Черундоло, който надигра 11-ия поставен Камерън Нори (Великобритания) с 6:3, 6:4 и ще играе във втория кръг с италианеца Матео Беретини, който се наложи над американеца Максим Креси с 6:4, 6:2.

Напред продължава още един аржентинец - Диего Шварцман, който победи белгиеца Давид Гофен с 6:4, 6:2.

Британецът Джак Дрейпър се наложи над аржентинеца Себастиен Баес с 6:3, 7:5.

В последния мач за деня испанецът Роберто Баутиста-Агут направи обрат срещу сърбина Филип Крайнович - 5:7, 7:6 (10), 6:1. На него му се наложи да спаси мачбол на съперника си във втория сет.