На 64-годишна възраст почина днес бившият старши треньор на българските ЦСКА и Литекс, а също така един от славните играчи на сръбския Партизан Белград Миодраг Йешич. Йешич е загинал днес в автомобилна катастрофа на пътя Рума – Ярак в сръбския регион Срем, в южната част на автономна област Войводина.
Първата медия, която съобщи за инцидента и след това публикува и снимки от катастрофата е 192.rs.
На снимката се вижда състоянието на автомобила на Йешич, който е смлян до неузнаваемост. А първата информация беше, че е починал един мъж при автомобилно произшествие. Половин час по-късно беше установена самоличността на известния треньор по футбол.
View this post on Instagram
Йешич е шампион на България с ЦСКА през 2005 година, а също така два пъти носител на Купата на България – през 2006 с ЦСКА и през 2008 с Литекс. Във визитката му личи, че е бил и два пъти носител на Суперкупата на България с Литекс през 2007 и през 2008 година. Първият му период в ЦСКА е 2004 – 2006 ЦСКА , а за сезон 2007/2008 е начело на Литекс. През 2013 година за втори път се завръща на стадион "Българска армия".
В кариерата си на футболист, Йешич играе в три клуба – Партизан, чийто юноша е, а след това в турските Алтай (Измир) и Трабзонспор. Има 8 мача и 2 гола за националния отбор на бивша Югославия. Треньорската му кариера продължава 25 години, минавайки през три континента – Европа, Азия и Африка. Последната му месторабота е клубът Ал Шула от Саудитска Арабия, но в края на септември е уволнен, тъй като тимът е чак 14-и в местната втора лига.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok