На 95 години почина първата жена телевизионен оператор в БНТ - Мария Митева. Тя е сред основателите на българската телевизия. Целият ѝ трудов път минава в БНТ.
Тя е първата жена отговорен оператор.
Участвала е в създаването на много музикални филми, основно за класическа музика.
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Червен код за опасни жеги: Европа ври, кипи и гори – каква е причината?