Няма сериозно пострадали футболисти и треньори от Беласица (Петрич), чийто автобус снощи катастрофира на АМ "Тракия".
Автобусът излиза извън магистралата, след като шофьорът внезапно умира зад волана. Той обаче в последния момент успява да спре така,че да спаси живота на хората в автобуса.
Предполага се, че причината, довела до смъртта на шофьора, е това, че той е получил инфаркт. Мъжът е бил дълго години професионален шофьор, също така сред феновете на ФК "Беласица".
Футболистите късно снощи са извозени до град Петрич, където са посрещнати от близките си и от фенове. Оказана е медицинска помощ, извършен е и преглед от специалисти.
Иван Златински - управител на ФК "Беласица": Състоянието на футболистите е добро, с леки оплаквания, леки натъртвания от удари от седалките. Надявам се поне психологически да преодолеят този стрес и да са на добро ниво.
Снощи в болница са приети масажистът и домакинът в Пазарджишката болница, беше им оказана първа помощ. Имаха натъртвания по гръдния кош, бяха освободени и днес се придвижват към Петрич, каза още Златински.
Автор: Йорданка Бакалска
От 20 юли започва планов ремонт на топлопреносната мрежа в пернишкия квартал "Изток"
Планът за възстановяване и реформите – във фокуса на среща на Радев с Европейската сметна палата
Румен Радев за 21-вия пакет санкции срещу Русия: Брюксел уважи резервите на страната ни
Спасиха дете на една годинка, останало блокирано само в асансьор в Бургас
Параметрите на Бюджет 2026: Депутатите приеха финансовата рамка на първо четене
Европрокуратурата наказа с „порицание“ българския европрокурор Теодора Георгиева